Valikko

KiipMTB 2020 – ilmoittautuneet

Ilmoittautuneet per 27.9.2020

Pitkä matka 28 km – naiset

Hanna Häkkinen, TriathlonSuomi
Tiina Berg
Elina Honkavuori, TCC
Laura Häkkinen
Päivi Jaakkola, Hatunen Racing Team
Kati Karjalainen
Merja Laine, VlkMTB
Kaisa Lehtonen, JYPS
Tiina Nieminen, Hatunen Racing Team
Laura Notko
Katri Rantanen, Kouvolan Pyöräilijät
Marika Syrjälä
Wilma Tiainen ,Team 14/49

Pitkä matka 28 km – miehet

Heikki Aavajärvi, Hauhon Sisu
Robert Amper, Hauhon Sisu
Ville Anunti
Juha Eerola, Pain For Fun
Andreas Flinck
Niklas Haataja
Matti Hailu
Vilho Hansson, HyPy
Tommi Heikkilä, TCC
Jarkko Heikura, TCC
Antti Hirviniemi, HyPy
Tuukka Holma
Marko Hongisto
Olli Huttunen, Sensorola Oy
Sami Hyytinen
Pekka Hämäläinen, Vastapaine
Mikko Jänisniemi, Carpaasit
Teemu Kalvas, RC Eemeli
Hannu Kanninen
Toni Kejonen
Pertti Kylmälä, Team Retrot
Iikka Köngäs, Parolan Pyörähuolto / Trek Finland
Juha Laakso, Hatunen Racing Team
Kari Laine, VlkMTB
Mikko Laurikkala, RC Eemeli
Lauri Lindberg, Laiskanpulskeet Jallit
Juha-Matti Maaninka
Aleksi Mannerkivi, Carpaasit
Harri Maula, TCC
Juha Miettinen
Juho Mikkonen, Niilin Hanhet
Antt Munnukka, Parolan Pyörähuolto / Trek Finland
Sammeli Myllyoja, #brewdogchaingang
Jori Mäenranta
Kari Niskanen
Janne Numminen
Tero Nuora MTB Riihimäki
Timo Nurminen Sissalan Salamat
Tomi Nykänen
Jussi Palovaara
Toni Pekka Team Kebal
Mika Perkiömäki RC Eemeli
Ari Pihlainen
Tommi Pyykkö Rukan Reissaajat
Ismo Raitanen PKK
Simo Rantala TCC
Markku Rissanen TP
Hannu Rosberg Hollolan Olkihattu OY
Johannes Rämö Team Kebal
Mirko Saarinen
Riku Saarnio
Ari Saastamoinen TCC
Antti Sairanen CCG
Eero Salmio
Toni Seppälä Musta Neliö
Ville Sihvonen
Teemu Simovaara Jokelan maantie- ja maastopyöräilijät
Mika Snellman FullFatDrivers
Juha-Matti Snicker TCC
Petri Tervala Rukan Reissaajat
Jukkapekka Tiainen Team 14/49
Riku Tynkkynen BayCityFatbiker
Juho Vainiomäki
Antti Venäläinen
Marko Viik Euroaccount Mtb Racing/ Arme
Esa Vironen CustomSki
Jarmo Vuorinen KurejoenKiitäjät
Tuomas Väre Kurkosport
Marko Yli-Heikkuri TCC
Olli Österman
Valtteri Österman

Pitkä matka 28 km – sähköpyörä

Timo Aaltonen
Henry Aaltonen
Pekka Ajanto, IBD Cycling
Ari Ansiomäki
Per Eerola, Pain For Fun
Mikael Heikkilä
Leena Heikkilä, TCC
Janne Huttunen, HeatUp
Sami Laitamäki
Jari-Pekka Pelo
Petri Pohjamo, Daytona Motorsport
Tero Saarikoski
Tuomas Salonen, Customski
Pasi Törmä, Team Kurakettingit
Jorma Viiala, TCC/RCT
Samuli Virtanen
Natja Vuoristo, NurLa

Lyhyt matka 14 km – naiset

Kärt Ehastu
Mari Kanto, Niilin Hanhet
Henna Koponen
Aija Koskela, Pph
Mervi Kujanpää
Milja Käpynen
Niina-Maria Lukkari, Niilin Hanhet
Päivi Luoma
Elina Törmä, Team Kurakettingit
Johanna Törmä
Kaisa Valkeapää, Team Kurakettingit
Riitta Viitala

Lyhyt matka 14 km – miehet

Juha Alhola, Sodankylän Urheiluautoilijat
Christian Flinck
Juhani Karhapää
Juho Karppinen
Arto Korhonen, Janakkalan Jana
Aaro Koski –
Mikko Kuossari, Tervakoski Oy
Tero Loikainen
Vili Miettinen
Eino Mutanen, CCH
Ville Niskanen
Tero Ollinen
Teemu Prinkkilä
Eelis Saarnio
Jere Salmi
Akseli Seppälä
Veli-Pekka Suuronen, HHCMB
Janne Syrjänen, Syrjänen Racing
Otto Syrjänen, Syrjänen Racing
Anssi Tiukka, Tepy
Tomi Toivonen
Olli Voutilainen
Jukka Vuoriheimo, LASB
Joonas Vuoriheimo, LASB
Saska Ylätalo
Tero Åberg

Lapset alle 12 v., 6 km – pojat

Uku Ehastu
Peetu Kahila, HHCMB
Aapi Mannerkivi, Carpaasit
Juuso Notko
Timi Rautama
Niilo Tiukka Tepy

Lapset alle 12 v., 6 km – tytöt

Mira Törmä, Team Kurakettingit