Valikko

KiipMTB 2022 ilmoittautuneet

Päivitetty 3.10.2022

 

Pitkä matka 34 km – naiset

Autonen-Laakso Piia Milla
Hilander Kaisa, Lammin Säkiä
Honkavuori Elina, TCC
Jaakkola Päivi, Hatunen Racing Team
Jäntti Inna
Kanerva Noora, Korson Kaiku
Mauriala Marjo
Santalahti Saara, LamSä
Syrjälä Marika
Tiilola Eveliina, Lammin Säkiä
Törmä Elina
Törmä Johanna

Pitkä matka 34 km – miehet

Fogelholm Mikael, Team Nolo
Granlund Jani
Hakala Arto, VLKMTB
Heikkilä Tommi, TCC
Heikura Jarkko, TCC
Holma Tuukka, Vihti Cox
Härginen Dani, Korska
Jaskari Jussi
Jaskari Mika
juutilainen Janne, Team-Tunkkaus
Jänisniemi Mikko
Karisaari Mikko
Kasurinen Tatu, Turun Urheiluliitto
Katila Tuomas
Kivilaakso Joonas, Carpaasit
Koski Jussi, YK-V MTBO
Kuusisto Sami, Käpylän Ryhti
Kääriäinen Jani, Fillarihemmo Tmi
Laanterä Kalle, Cyclovision C13 racing
Leskinen Ville, Kaupin Kanuunat
Lintula Miska, HHCMB
Mannerkivi Aleksi, Carpaasit
Moilanen Petri, Ähtärin Valpas
Nordström Joonas
Numminen Janne
Nuora Tero, Barnhill Sports
Nurminen Mikko
Orava Toni
Rahikkala Juha, Akaan Pyöräilijät ry
Rantasalo Vesa
Reiju Aleksi, TaBC
Reiju Pasi, Ylöjärvi
Rikala Janne, TCC
Rissanen Antti
Rissanen Markku
Saastamoinen Ari, TCC
Savaste Joni, CCH
Silvennoinen Tomi
Tammela Ville
Turunen Simo, Continental-Focus
Urmas Stefani CycloVision C13 Racing
Valkeejärvi Toni Red Weasels
Vehkakoski Ville
Viik Marko TCC
Vironen Esa, CustomSki
Väänänen Heikki, VlkMTB
Wall Jari
Wall Juuso

Pitkä matka 34 km – sähköpyörä

Ala-Hannula Tero
Anttila Eveliina
Anttila Laura, SiSuVa
Anttila Sami
Heikkilä Leena, TCC
Heikkilä Mikael
Ikkala Jukka, Hyvinkään Juoksijat
Kemi Lauri, Hatunen Racing Team
Keskitalo Pasi
Lähtevänoja Sami
Pirinen Aleksi, RAKE
Riikonen Eevi
Viiala Jorma, TCC
Väänänen Lenni, VlkMTB

Lyhyt matka 17 km – naiset

Ekholm Iina
Hagelberg Mia
Kuronen Jonna, Karjalan uimarit triathlon
Leander Susanna
Majander Tuula, Tawast cycling club
Packalen Anna-Kaisa, Lahden Pyöräilijät
Vainio Ida
Valo Johanna, Hatunen Racing Team

Lyhyt matka 17 km – miehet

Celik Juho
Henttonen Veikka
Hiltunen Kasper
Jantunen Anssi
Järvinen Teemu
Jääskeläinen Markku, TienTukko Racing
Keskitalo Mikko
Kiiski Juha, Teiskontien Tykit
Kirjonen Väinö
Kiviranta Roope, Matkalla Liiteriin
Korhonen Tatu
Korte Lauri
Korte Oliver
Koskela Pertti, Tursa
Koski Juuso, YK-V MTBO
Kuikka Aapo, HM LÄMPÖ
Kuikka Juha, HÄMEEN MAALÄMPÖ
Kuronen Urho, Brahean uimarit
Kylmälä Pertti, Team Retrot
Lahti Jussi
Laine Kimmo
Majander Jukka, Tawast Cycling Club
Pesonen Juuso
Pirinen Miko, RAKE
Pynnönen Tuomo, Mulliklubi
Rantanen Antti, TCC
Rosberg Hannu, Hollolan Olkihattu OY
Ruotsalainen Sami, Hatunen Racing Team
Saastamoinen Sami, Hatunen Racing Team
Siren Jarkko, kiva polkee
siren valtteri, Kiva polkee
Sjöqvist Johan, Riihilatu
Suikki Janne, Jennin Kone
Syrjänen Otto, Syrjänen Racing
Valo Jorma, Hatunen Racing Team
Vuorinen Jarmo, Waasa Watt Warriors
Vuorinen Roope, TCC
Äijö Mikko

Lapset alle 12 v., 6 km – tytöt

Pirinen Anette, RAKE
Törmä Mira
Törmä Viivi

Lapset alle 12 v., 6 km – pojat

Hirviniemi Verneri
Kosunen Niilas, RaKe
Kosunen Nuuti, RaKe
Lehtinen Jasper, Teiskontien Tykit
Luukkonen Ilmari, RaKe
Nurminen Antti, HyPy
Timonen Samuli, HyPy
Vuorinen Miki, Waasa Watt Warriors
Vuorinen Samu, Waasa Watt Warriors