Valikko

Opintotoimisto

Opintotoimisto neuvoo sinua opiskeluun liittyvissä asioissa.

Ota yhteyttä: opintotoimisto@kiipula.fi

 

Opintotoimisto neuvoo sinua opiskeluun liittyvissä asioissa:

  • todistukset ja opintokortit
  • opintoetuuksien neuvonta
    • opinto- ja koulumatkatuet
    • kuntoutusetuudet
  • opiskelijakortit (SAKKI, Kiipula)
  • aterialeimausvälineet Janakkalan toimipaikassa

Opintosihteerit
Anne Heikkinen puh. 050 4276 860, anne.heikkinen@kiipula.fi
Marja Kuutti puh. 050 3955 528, marja.kuutti@kiipula.fi
Sirpa Saaranen puh. 050 5943 214, sirpa.saaranen@kiipula.fi ti-to
Satu Suikki puh. 050 3955 530, satu.suikki@kiipula.fi

Kuntoutusasiantuntija
Tiina Kartano puh. 050 4204 109, tiina.kartano@kiipula.fi, ma ja pe

Opintoneuvoja
Katariina Peltola puh. 040 9051 883, hakuneuvonta@kiipula.fi

Palvelupäällikkö
Nina Lietsa puh. 050 5820 416, nina.lietsa@kiipula.fi

Lue lisää Kelan opinto- ja koulumatkatuista, linkki avautuu uuteen ikkunaan.

Lue lisää Kelan kuntoutusetuuksista, linkki avautuu uuteen ikkunaan.

Lue lisää SAKKI:n opiskelijakortista, linkki avautuu uuteen ikkunaan.