Kiipulan ammattiopiston esittelypäivät

Järjestämme hakijoille suunnattuja ammatillisen koulutuksen esittelypäiviä. Esittelypäivissä voit tutustua oppilaitoksen toimintaan, koulutuksiin ja oppimisympäristöihin.  Saat tietoa hakemisesta ja koulutuskokeiluista. 

  • ke 30.9.2020 klo 9-13 etätoteutus
  • ti 27.10.2020
  • ke 25.11.2020
  • ke 27.1.2021
  • ti 16.2.2021

>> Ilmoittaudu tästä linkistä (avautuu uuteen ikkunaan)


Janakkala 
Kiipulantie 507, 14200 Turenki

Janakkalan toimipaikan koulutukset: VALMA, TELMA, toimitilahuoltaja, kiinteistönhoitaja, merkonomi, eläintenhoitaja, puutarhuri, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, varastonhoitaja ja ajoneuvoasentaja/pienkonekorjaaja. 

Tiedustelut: Hakuneuvonta puh. 040 905 1883 tai hakuneuvonta(at)kiipula.fi 


Hämeenlinna
Hattelmalantie 25, P-rakennus - Punaportti

Hämeenlinnan toimipaikassa koulutukset: VALMA, TELMA, datanomi, kokki ja lähihoitaja.

Tiedustelut: koulutuspäällikkö Marjut Tuppurainen, puh. 040 714 2881 tai  marjut.tuppurainen(at)kiipula.fi


Vantaa
Vernissakatu 4, 4. krs.

Tiedustelut: koulutuspäällikkö Leila Tauriainen leila.tauriainen (at) kiipula.fi, puh. 0503837263
 


Tampere
Sammonkatu 45

Tiedustelut: Anne K. Seppälän kanssa, anne.k.seppala(at)kiipula.fi, puh. 040 9052 896

Hermiankatu 6-8

Tampereen Hermiankadulla tarjotaan perusopetuksen jälkeistä työhön ja itsenäiseen elämään valmentavaa TELMA -koulutusta.
Tiedustelut: Marianna Lumijärvi marianna.lumijarvi(at)kiipula.fi, 040 7142 889

Seuraavat esittelytilaisuudet 24.11. klo 14.30 ja 25.11. klo 9.30. Esittelytilaisuus on tarkoitettu lähiaikoina meille koulutukseen hakeutuvalle ja hänen tukiverkostolleen. Tilaisuudessa on rajallinen määrä paikkoja. Tilaisuuksia järjestetään tarpeen mukaan lisää. Ilmoittaudu tästä (avautuu uuteen ikkunaan)


Lahti
Ståhlberginkatu 4

Tiedustelut:

VALMA: erityisopettaja Tuija Siitonen, tuija.siitonen(at)kiipula.fi, puh: 050 370 4792
TELMA: opettaja Pekka Visuri, pekka.visuri(at)kiipula.fi, puh. 040 7182 293
TELMA vaikeimmin vammaisten ryhmä: kouluttaja Ulla Peuhu, ulla.peuhu(at)kiipula.fi, puh. 040 9053 833
Kiinteistönhoitaja: opettaja: Kari Saikkonen, kari.saikkonen(at)kiipula.fi, puh. 040 4571 723
Toimitila- ja kodinhuoltaja: opettaja Tuula Rantanen, tuula.rantanen(at)kiipula.fi, puh. 040 4571 292
Merkonomi: opettaja Tuula Pelkonen, tuula.pelkonen(at)kiipula.fi, puh. 0409053830 ja opettaja Mauri Toivanen, mauri.toivanen(at)kiipula.fi, puh. 050 5895 185


Kouvola
Salpausselänkatu 26

Kouvolassa voi opiskella ravintola- cateringalan perustutkinnossa kokiksi, VALMAssa ja TELMAssa.

Tiedustelut: 

Ravintola- ja cateringala: opettaja Satu Almgren satu.almgren(at)kiipula.fi puh. 050 576 8036
VALMA: opettaja Virpi Kemppi virpi.kemppi(at)kiipula.fi puh. 050 420 4146
TELMA: kouluttaja Marjo Peltola marjo.peltola(at)kiipula.fi puh. 050 582 6871


Riihimäki
Palstakatu 7-9

Tiedustelut: erityisopettaja Marjo Siivonen marjo.siivonen(at)kiipula.fi, puh. 050 3598 576


Forssa
Saksankatu 46 F

Tule tutustumaan valmentaviin koulutuksiin Forssassa. 
Tiedustelut: Satu Tapio satu.tapio(at)kiipula.fi, puh. 050 5275 173.


Tervetuloa Kiipulaan!